Ipotpal logo header

Ипотпал търсене ипотпал режим Всичко за играта ипотпал СЕО Играта на ипотпалите с гоогле

Ипотпал търсене за режим Страница

Тук ще извадим релативните тагове към тази страница Това ще рече тагове или думи, по които интернет потребителите са посетили тази така хубава интернет страничка. Или този СЕО облак представляват думи от СЕ (яхо, гугъл, бинг, аол и т.н.т), през които потребителите ни са ни намерили.
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за

подробно търсене в тази СЕО страница Ипотпал търсене ипотпал

Секция предоставя възможност да потърсите информацията, която ви е необходима. Разбира се ако това ви е необходимо. Ако харесате нтернет страничката ми можете да я добавите във вашите любими места.


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

Кратка история на PHP

PHP (пълно название PHP: Hypertext Preprocessor) е понастоящем най-популярния сървърен (server-side) скриптов език. Създаден е през 1994 от датчанина Размус Лердорф (Rasmus Lerdorf). Първото му приложение е било скрипт, който следял посетителите на личната страница на Лердорф. Първата версия на езика била наречена Personal Home Page Tools 1. Към средата на 1995 функционалността на езика е подобрена и той започва да се нарича PHP/FI (съкращение от Personal Home Page/Forms Interpreter), което всъщност е втората версия на езика (PHP 2).

С течение на времето все повече ентусиасти започват да се включват в проекта на Лердорф и езика набира все по-голяма популярност. Около средата на 1997 PHP е бил ползван в около 50 000 уеб сайта. По същото време езика е пренаписан от Зеев Сураски (Zeev Suraski) и Анди Гутманс (Andi Gutmans)- пренаписаната версия получава названието PHP 3. От този момент нататък PHP започва да се превръща в най-популярния език за динамични уеб разработки.

През 2000 година се появява версия PHP 4. По това време PHP вече е бил използван в изграждането на около 5 милиона сайта. Версията PHP 5 е пусната през 2004 г. През 2005 г. цифрата на сайтовете използващи PHP е близо 25 милиона.

В основата си синтаксиса на PHP е близък с този на езиците C, Java и Perl, но в сравнение с тях PHP е значително по-опростен и по-гъвкав.

Основната база данни с информация за езика в интернет е официалния сайт www.php.net

Схемата на работа на php е следната: посетител отваря някаква php страница в интернет и браузъра изпраща заявка към сървъра. PHP скрипта се изпълнява на сървъра и връща резултата на браузъра. Като краен резултат посетителя вижда на монитора си изобразеното на php страницата. Това което вижда посетителя обаче е обикновен html документ. Ако отвори сорса на страницата в него посетителя няма да види нито един php елемент, нищо друго, освен html код. PHP кода, който е генерирал страницата в браузъра, остава напълно скрит от очите на посетителя.

PHP кода може да се пише директно в HTML документа, т.е. между html таговете. Също така html тагове могат да се включват в PHP кода. Това прави от езика изключително гъвкав инструмент за манипулиране на уеб документи.

PHP улеснява редактирането на съдържанието на уеб страницата, като се актуализира съдържанието на базата данни, вместо да се променя самият HTML код; създава страници, които да бъдат настроени така, че да показват само това, от което се интересува конкретният потребител; показване и промяна на базите данни, съдържащи се в уеб страницата и възможност за манипулация за базата данни в тях, като елементите се сортират в произволен ред или като се покаже тяхното множество; създаване на страници, които се ротират чрез поредица от различни графики; получаване на данни от потребител и връщане на информация към него в зависимост от тези данни.

За да напишете някакъв html документ не ви е нужно нищо друго освен текстов редактор и браузър. След като се напише кода браузърът веднага ще покаже html документа.

За да може да се изпълни един php скрипт обаче са необходими освен браузър още 2 компонента: сървър и специален софтуер - php интерпретатор. Това е така, тъй като за разлика от html, който се изпълнява в браузъра, PHP се изпълнява на сървъра.

При обикновенните .html файлове HTTP сървъра просто предава съдържанието на файла към браузъра. Той не прави опит да разбете или обработи файла, това е работа на браузъра. Файлове с разширение .php се обработват по различен начин. Те се сканират за PHP код. Уеб сървъра стартира в HTML режим - приема факта, че файлът съдържа HTML, CSS, PHP, обикновен текст или някакъв друг текст, който трябва да се изпрати към браузъра без да се интерпретира от сървъра. Когато се достигне до PHP таг, който се използва за излизане от HTML кода, сървърът преминава в PHP режим.
Когато HTML сървърът достигне до някой от тези механизми, той трябва да започне да обработва вложения код като PHP скрипт. Сървърът изпълнява PHP кода и изпраща изпълнението на скрипта към браузyра като част от документа.
Когато се достигне до затварящия PHP таг, уеб сървърът се връща в HTML режим и продължава да изпраща съдържанието на документа към браузъра, без да се извършва обработка от страна на сървъра. Възможно е да има произволен брой PHP тагове, вградени в HTML кода.



ипотпал | пхп | история | PHP |

MySQL ипотпал еволюция

От октомври 2006 MySQL предлага официална версия 5.0.26. Тя има следните ипотпал възможности:
* ANSI SQL 99 - частично, както и разширения
* Междуплатформена поддръжка
* Съхранени процедури
* Тригери (triggers)
* Указатели (Cursors)
* Обновяеми изгледи (Views)
* Пълна поддръжка на VARCHAR
* INFORMATION_SCHEMA
* Стриктен режим (Strict mode)
* Поддържа X/Open XA разпределена обработка на транзакции (DTP); запазване в две стъпки (two phase commit) като част от това използвайки InnoDB на Oracle
* Независими хранилища (storage engines) (MyISAM оптимизирано за висока скорост, InnoDB за транзакции и запазване на връзките (referential integrity), Archive за архивиране на данни в по-малко пространсво и други)
* Транзакции с InnoDB, BDB и Cluster хранилища; възстановителни точки (savepoints) използвайки InnoDB
* Поддръжка на SSL
* Кеширане на запитвания (Query caching)
* Вложени заявки (sub selects)
* Репликация от тип "Главен" - "Подчинен" (master/slave), много "подчинени" и един "главен", не поддържа автоматично много "главни" за един "подчинен" (multiple masters per slave).
* Пълнотекстово индексиране и търсене с MyISAM
* "Вграден" вариант (embedded library)
* Пълна поддръжка на Unicode
* Съвместима с ACID при използване на InnoDB, BDB и Cluster хранилища
* Клъстър - разпределена обработка от тип "без споделен ресурс" Shared Nothing чрез MySQL Cluster

Следната възможност е само на MySQL, но не и на други РСУБД: Множество хранилища (MyISAM, Merge, InnoDB, BDB, Memory/heap, Cluster, Federated, Archive, CSV, Blackhole and Example in 5.x), давайки възможност да се избере най-ефектовното за всяка таблица в ипотпал приложението.



еволюция | MySQL | ипотпал |

Ипотпал ЦЕСИЯ

Ипотпал ЦЕСИЯ

В търговската практика много често се налага прехвърлянето на определени права или задължения от еди титуляр на друг, като в такива случай за нуждите на митническия контрол приложение намира документът Ипотпал цесия. Това е уредено преди всичко в чл. 96 от ЗМ, по силата на който правата и задълженията на титуляра на митнически икономически режим могат, след определени от митническите органи условия, да бъдат прехвърляни на други лица, които отговарят на изискванията за ползване на съответния режим. Ипотпал цесия та намира приложение и при временното складиране на стоки, като чрез нея складодържателя или спедитора прехвърля задължението за даване на митническо направление върху получателя на стоката .
Ипотпал цесия та трябва да съдържа най-малко данните за:
1. Идентификация на стоките описани в нея (произход, количество, вид, тегло и др.)
2. Номера на Митническият манифест
3. Наименованието и данни за лицето собственик на стоките и/или нареждащо прехвърлянето
4. Наименованието и данни за лицето, придобиващо права върху стоките
5. Заверка от складодържателя, удостоверяваща наличието на описаното количество стоки в склада
6. Вида и номерата на съпътстващите стоката документи (фактура, товарителница, сертификати, разрешителни, застрахователни полици и т.н.)
7. Датите на издаване и на приемане на Ипотпал цесия та
Така оформена, Ипотпал цесия та се заверява с подпис и печат от издаващото я лице. При приключване на временното складиране на количеството стоки описани в дадена Ипотпал цесия, върху нея митническият служител отбелязва кода на митническото учреждение, даденото митническо направление (режим), номера или номерата на ЕАД за приключването и датата на разрешаване на вдигането на стоките.



цесия | стоката | фактура | сертификати | товарителница |

TIR Карнет от ипотпал

В тази ипотпал статия ще разгледаме TIR Карнет като понятие. Тук ще нахвърляме общите мисли на ипотпал автора за TIR Карнетът като документ и предназначение.
Карнетът ТИР (TIR CARNET) представлява международен транспортен гаранционен документ за обезпечаване на митнически вземания до 50 000 щатски долара така казва тази ипотпал страница. Издава се по силата на международна конвенция ТИР, под гаранцията на оправомощените за това организации - IRU (Международна асоциация на превозвачите), а за България - AEBTRI (Асоциацията на българските предприятия за международни превози и пътищата).
На практика карнетът ТИР е международен документ за транзит на стоки, под покритието на гаранцията, дадена от издаващата организация. Съгласно него се превозват стоки и товари с митнически печати и пломби, в автотранспортни средства или контейнери. Необходимо е горепосочените транспортни средства да са предварително одобрени по описаните от Конвенцията методи и да притежават валидно Свидетелство за митническа годност.
Въведена е строга отчетност на получените от асоциацията карнети ТИР, кога, за какъв автомобил, с какъв товар, за каква дестинация. Всички използвани и надлежно приключени и заверени от митницата карнети ТИР се отчитат незабавно в издаващата асоциация. В случай, че, карнетът не може да бъде използван в рамките на дадената му валидност, той може да бъде продължен с 1 месец чрез заверка от страна на асоциацията. Неизползваните към тази дата карнети подлежат на задължително отчитане.
Карнетът ТИР представлява книжка с твърди корици и съответен брой листа, наречени волети. Броят им се определя в зависимост от дестинацията на товара, но не по-малко от четири. За държавата изпращач, за всяка транзитно премината, както и за страната получател е необходимо наличието на една двойка волети, с различен цвят (бял и зелен) съответно за всяко изпращащо, транзитно входно, транзитно изходно и получаващо митническо учреждение. В долния край на волета е поставен контролен талон, наречен суше. Този контролен талон се попълва и заверява успоредно с откъсването на волета от съответното митническо бюро на вход или изход.
Като общо правило превозваните на митническата територия на Р България стоки под покритието на карнет ТИР се считат за чуждестранни. Българските стоки, предназначени за износ и поставени под покритието на карнета ТИР, запазват статута си на такива. Превозът на стоки под покритието на карнет ТИР от отправно митническо учреждение на митническата територия на Р България се допуска само ако превозът ще бъде международен.
Превозите под режим ТИР могат да се извършват през няколко отправни и получаващи митнически учреждения, включително в различни държави, като техния общ брой не може да бъде по-голям от четири. Съответно това могат да са: едно изпращащо и три получаващи, две изпращащи и две получаващи, три изпращащи и едно получаващо. Карнетът ТИР може да се оформя в получаващите митнически учреждения само ако е бил приет и оформен от всички предвидени отправни митнически учреждения. В тези случаи отделните партиди стоки се вписват ясно отделени чрез черта една от друга в манифеста на стоки те на всички волети, спазвайки последователността на товаренето или разтоварването. За всяко едно пътно превозно средство или контейнер се изготвя само един карнет ТИР, както и в случаите на превоз със съчленно пътно превозно средство (влекач с полуремарке или автомобил с ремарке).
Действието на системата ТИР може накратко да бъде представено чрез определен набор от процедури. С помощта на данните от попълнения от превозвача карнет ТИР митницата на действащото митническо бюро, където обикновено се извършват формалностите по износа, проверява товара. Тя запечатва товарното помещение, заверява карнета ТИР, откъсва един волет (белия екземпляр) и попълва съответното суше. Карнетът ТИР се връща на превозвача, който започва транспортната операция. При пресичане на границата в изходен митнически пункт, когато се напуска страната, митницата проверява пломбите, откъсва втори волет (зеления екземпляр) от карнета ТИР и попълва съответното суше. Превозното средство може да напусне страната и попълнените от митническите органи две сушета представляват доказателство за приключена операция ТИР за съответната страна.
Митническите органи могат да процедират по следния начин при извършване на проверки: изходното митническо бюро връща откъснатия волет (зеления екземпляр) на задействащото митническо учреждение. Там данните от получения волет се сравняват с данните от волета, задържан при задействането на карнета ТИР. В случай че изходното митническо бюро не е отразило забележки или резерви, операцията ТИР приключва за съответната страна и карнетът ТИР се счита за приключен без резерви.
В случай, че откъснатият от изходното митническо бюро волет съдържа резерви или ако същият не се върне на задействащата митница, задействащото бюро започва разследване с помощта на съответната гарантираща асоциация в страната, като информира асоциацията, че карнетът ТИР е бил приключен с резерви или изобщо не е бил приключен. Когато получените обяснения са незадоволителни за митницата, тя прилага Конвенцията ТИР и националното законодателство за определяне на дължимата на митницата сума. В случай, че събирането й от пряко дължащото сумата лице се окаже невъзможно, митническите власти предупреждават гарантиращата асоциация, че искът трябва да бъда покрит от нея. За всяка държава, през която преминава транспортът, се прилага система, аналогична на тази в задействащата страна. Оттам и изискването за броя на волетите в задействания карнет ТИР, винаги кратен на две.
Входната митница за всяка държава по транзита проверява пломбите и задържа един волет от карнета, като същото прави и съответната изходна митница. Двата волета се сравняват и транспортната операция е приключена за съответната страна или, в случай, че има констатирани нередности, волетите се подлагат на спомената по-горе процедура. Когато в приключващата страна входното и приключващото митническо бюро съвпадат, карнетът ТИР се обработва, като митницата задържа и двата волета от него, а стоката се прехвърля под друг митнически режим (митническо складиране, внос и т.н.).
Обикновено системата функционира по гореописания начин, но правото на всяка митница да извършва контрол се запазва. Ако митницата има подозрения за нарушение или контрабанда, а също и когато констатира нередовни пломби или има съмнение за фалшификация на карнета ТИР, тя може да провери стоката.
С цел осигуряване на по-ефикасен контрол митницата може да даде указания за маршрута, по който превозните средства биха били лесно различими благодарение на табелата TIR. Превозът трябва да бъде осъществен в разумен срок и време. Всеки превозвач по различни обективни причини като например наличието на форсмажорни обстоятелства, ако не спази дадените му срокове и направление, трябва да може да даде приемливи обяснения.
В случай на по-тежки произшествия - нарушена цялост на митническите пломби, пътно транспортно произшествие, частично или пълно унищожаване на стоката, превозвачът е длъжен да осигури съставянето на констативен протокол от най близките местни власти като осигури попълването на “Констативен протокол” в карнета ТИР. При подобни ситуации този документ дава правото на митническите власти да проведат свое собствено разследване.
Надявам се тази ипотпал статия да ви е била от полза.



TIR-Карнет | карнета-ТИР | AEBTRI | IRU | документ | стоки |

ипотпал аура

В тази ипотпал статия ще ви запознаем със страхотната програма за генериране на природни звуци Аура .
Някои ипотпал неща, за които не бихте се досетили без дългото използване на програмния продукт Аура :

При достигане на прага от 75% близост до ручея се появява звук от водопад ;
Режимите вятър, кукувици, ручей/водопад и дъжд се задават поотделно за гора денем и нощем защото ипотпал а не спи а твори;
Колкото по-рядко е зададено да се появява дъжд, толкова по-дълго продължава той – чак до непрекъснат режим;
Отметката „с мълнии” означава, че с мълнии ще бъде средно един на всеки четири валежа;
По време на дъжд затихва всичко, с изключение на ручея/водопад а. Всички регулировки остават достъпни и влизат в сила след спиране на дъжда;
Изразът „според времето от денонощието” означава, че на програмата е зададено времето на изгрев и залез на слънцето за всеки ден от годината за умерения климатичен пояс във вашата часова зона;
Планираните събития може да не започнат в началото на минутата;
Ако смятате да не изключвате компютъра през нощта, може да използвате програмата като будилник. За целта определете час на затихване (без изключване и приспиване на компютъра) и час за начало на звуците;
Параметърът „Час за начало на звуците” е недостъпен, ако аурата вече звучи и не е избрана отметката „Автостарт с Windows без звук”, и не е зададен час на затихване;
Ако е зададено разписание за включване на будилник а или изключване на компютъра, на иконата на работещата програма ще се появи пясъчен часовник. Заедно с будилник а се появяват и по-рано спрените или намалени основни звуци на програмата;
Затихване в зададен час с изключване на компютъра (за тези, които обичат да се приспиват с горски звуци или за дисциплиниране на дете):
Отначало се появява предупреждение и има десет секунди, в които може да отмените изключването;
В процеса на изключване системният звук се заглушава за избягване на силното „прощаване с Windows ”;
След включване на компютъра системният звук се появява едва след „Windows welcome”. Звукът може и да не се появи, ако потребителят няма администраторски права. Тогава просто пуснете програмата „Аура ” и звукът ще се появи;
Ако зададеният час за включване на дневната аура е равен на зададения час за включване на нощната аура, то часът за включване на нощната аура се отлага с една минута;
Ако е зададена смяна на аурата в съответствие с часа от денонощието, то при стартиране на програмата или при ръчна смяна на аурата скоро звуците се синхронизират с реалното положение на слънцето;
Ако е зададена смяна на аурата в определен час, то пропуснатото при стартиране на програмата превключване не се взема предвид;
Силата на звука може да ви се стори недостатъчна, но това е поради естествения динамичен диапазон. Звуците идват предимно от далече;
Настройките на звука в момента на изключване на програмата се възстановяват автоматично при следващото й пускане;
Ако всички или част от звуците са влошени, преинсталирайте драйверите на звуковото си устройство;
Ако в реда „Използвано звуково устройство” липсва абревиатурата „EAX”, означаващо поддръжка на заобикалящ звук, проверете дали е зададено пълно ускорение за възпроизвеждане на звука;
За многоканална озвучителна техника е важно да се зададе правилният брой устройства в системния Control Panel. Също така можете да изберете по-добро качество на многоканалния звук, настройвайки хардуерните миксери m1 и m2;
Ако при автоматична проверка за нова версия няма връзка с интернет или не можете да се свържете със сървъра за обновление, опитите за свързване продължават на всяка половин минута;
При наличие на интернет връзка моментът на автоматична проверка за нова версия се посочва от появата на иконата на програмата в System tray.
За изясняване на причините за възможните проблеми може да пуснете програмата с параметъра debug. Тогава ще се появят съобщения за грешки и ще бъде направен протокол за работата на програмата във файла debug.txt.
За да изтеглите този уникален продукт драги ипотпал и и напълно да се насладите на неговите възможности постетете този адрес: Аура на истинския живот сред природата



ипотпал | Аура | версия | Windows | водопад | вятър | кукувици | будилник |


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

В тази ипотпал страница - Ипотпал търсене ипотпал, има 0 броя Ипотпал мнения

За да видиш всичките 0 коментара натисни тук:


Добави коментар за search режим
Име на коментиращият :
Email на коментиращият :
Интернет страница :
Ипотпал забранява УРЛ в Коментарите :

Има грешка в ипотпал мнението ви
Въведете коректно полетата: email, име, коментар
Ляв ъгъл на рамката за коментари в search-режим.html тази сео страница за великата игра ипотпал Десен ъгъл на рамката за коментари в search-режим.html тази сео страница за великата игра ипотпал

Дните на Майрософт и ипотпал

В тази статия ще разгледаме Дните на Майрософт 2010 сега.

Не изпускайте уникалната възможност

СЕО оптимизация за вашата интернет страница Ремонт на мотори и скутери за безпроблемна експлоатация Застраховка като спестовен влог Айкидо и пътят Бушидо

Ляв ъгъл на рамката за Ипотпал търсене ипотпал Майрософт, дните, софтуер, сесии, специалисти, конференцията,   Десен ъгъл на рамката за Ипотпал търсене ипотпал Майрософт, дните, софтуер, сесии, специалисти, конференцията,