Ipotpal logo header

Ипотпал търсене ипотпал документ Всичко за играта ипотпал СЕО Играта на ипотпалите с гоогле

Ипотпал търсене за документ Страница

Тук ще извадим релативните тагове към тази страница Това ще рече тагове или думи, по които интернет потребителите са посетили тази така хубава интернет страничка. Или този СЕО облак представляват думи от СЕ (яхо, гугъл, бинг, аол и т.н.т), през които потребителите ни са ни намерили.
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за

подробно търсене в тази СЕО страница Ипотпал търсене ипотпал

Секция предоставя възможност да потърсите информацията, която ви е необходима. Разбира се ако това ви е необходимо. Ако харесате нтернет страничката ми можете да я добавите във вашите любими места.


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

ипотпал социално и здравно осигуряване

В тази статия ще разгледам социално и здравно осигуряване за 2010 г. и проявленията им в ипотпал .
Като за пригледност ще ги изброя като точки:
1. Промени в Кодекса за социално осигуряване през 2010 г. за ипотпал
2. Осигурителни вноски, осигурителен доход, осигурителен стаж-промени и особености. Ипотпал в НОИ.
3. Осигуряване на различни категории лица- работници и служители, самоосигуряващи се лица, работещи без трудови правоотношения, изпълнители по договори за управление и контрол и други ипотпал нюанси.
4. Особености при осигуряване на повече от едно ипотпал основание.
5. Окончателен ипотпал ен размер на осигурителния доход на самоосигуряващите се лица – попълване на годишната данъчна декларация от ипотпал ите.
6. Наредбата за елементите на възнаграждението и на дохода, върху който се внасят осигурителни ипотпал вноски.
7. Наредбата за самоосигуряващите се ипотпал лица.
8. Заверка на ипотпал ните осигурителни книжки
9. Регистрация ипотпал и трудови договори за ипотпал .
10. Подаване на данни за Регистъра на осигурените лица – декларация обр. 1, декларация обр. 6 за всички видове ипотпал и ипотпал и.
11. Здравно ипотпал осигуряване – осигурителни вноски, права и задължения, доказване на здравно осигурителен ипотпал статус.
12. Ревизионно производство по ДОПК – контрол и ипотпал санкции.
13. Основни задължения на ръководителите на ипотпал предприятията за спазване на осигурителното законодателство по ДОПК, КСО и други нормативни документи.
Срокове за подаване на документите в НАП, срокове за начисляване и внасяне на ипотпал вноските.
14. Извършване на ревизии и проверки на ипотпал ите от органите по приходите на НАП- изисквания към работодателите, основни правила в контрола на СЕО състезанието.
15. Наказания, санкции, глоби, административно-наказателна отговорност на отговорните длъжностни лица при неспазване на осигурителното законодателство.
Парични обезщетения за временна неработоспособност и помощи, изплащани от НОИ- промени през 2010 г. Както и от гоогле при нарушаване на ипотпал принципа.
16. Ипотпал отпуски и парични обезщетения за бременност, раждане и отглеждане на малкоипотпал дете – промени и особености.
17. Социално ипотпал осигурителни схеми в рамките на Европейската общност. Прилагане на европейското законодателство при работа на българи в Европейската общност към ипотпал и чужди граждани в ипотпал общността в България - прилагане на съответното законодателство, регламенти, права и задължения на ипотпал. Тук можете да проверите своето здравно и социално положение



здравно | осигуряване | кодекс | ипотпал | ной |

Кратка история на PHP

PHP (пълно название PHP: Hypertext Preprocessor) е понастоящем най-популярния сървърен (server-side) скриптов език. Създаден е през 1994 от датчанина Размус Лердорф (Rasmus Lerdorf). Първото му приложение е било скрипт, който следял посетителите на личната страница на Лердорф. Първата версия на езика била наречена Personal Home Page Tools 1. Към средата на 1995 функционалността на езика е подобрена и той започва да се нарича PHP/FI (съкращение от Personal Home Page/Forms Interpreter), което всъщност е втората версия на езика (PHP 2).

С течение на времето все повече ентусиасти започват да се включват в проекта на Лердорф и езика набира все по-голяма популярност. Около средата на 1997 PHP е бил ползван в около 50 000 уеб сайта. По същото време езика е пренаписан от Зеев Сураски (Zeev Suraski) и Анди Гутманс (Andi Gutmans)- пренаписаната версия получава названието PHP 3. От този момент нататък PHP започва да се превръща в най-популярния език за динамични уеб разработки.

През 2000 година се появява версия PHP 4. По това време PHP вече е бил използван в изграждането на около 5 милиона сайта. Версията PHP 5 е пусната през 2004 г. През 2005 г. цифрата на сайтовете използващи PHP е близо 25 милиона.

В основата си синтаксиса на PHP е близък с този на езиците C, Java и Perl, но в сравнение с тях PHP е значително по-опростен и по-гъвкав.

Основната база данни с информация за езика в интернет е официалния сайт www.php.net

Схемата на работа на php е следната: посетител отваря някаква php страница в интернет и браузъра изпраща заявка към сървъра. PHP скрипта се изпълнява на сървъра и връща резултата на браузъра. Като краен резултат посетителя вижда на монитора си изобразеното на php страницата. Това което вижда посетителя обаче е обикновен html документ. Ако отвори сорса на страницата в него посетителя няма да види нито един php елемент, нищо друго, освен html код. PHP кода, който е генерирал страницата в браузъра, остава напълно скрит от очите на посетителя.

PHP кода може да се пише директно в HTML документа, т.е. между html таговете. Също така html тагове могат да се включват в PHP кода. Това прави от езика изключително гъвкав инструмент за манипулиране на уеб документи.

PHP улеснява редактирането на съдържанието на уеб страницата, като се актуализира съдържанието на базата данни, вместо да се променя самият HTML код; създава страници, които да бъдат настроени така, че да показват само това, от което се интересува конкретният потребител; показване и промяна на базите данни, съдържащи се в уеб страницата и възможност за манипулация за базата данни в тях, като елементите се сортират в произволен ред или като се покаже тяхното множество; създаване на страници, които се ротират чрез поредица от различни графики; получаване на данни от потребител и връщане на информация към него в зависимост от тези данни.

За да напишете някакъв html документ не ви е нужно нищо друго освен текстов редактор и браузър. След като се напише кода браузърът веднага ще покаже html документа.

За да може да се изпълни един php скрипт обаче са необходими освен браузър още 2 компонента: сървър и специален софтуер - php интерпретатор. Това е така, тъй като за разлика от html, който се изпълнява в браузъра, PHP се изпълнява на сървъра.

При обикновенните .html файлове HTTP сървъра просто предава съдържанието на файла към браузъра. Той не прави опит да разбете или обработи файла, това е работа на браузъра. Файлове с разширение .php се обработват по различен начин. Те се сканират за PHP код. Уеб сървъра стартира в HTML режим - приема факта, че файлът съдържа HTML, CSS, PHP, обикновен текст или някакъв друг текст, който трябва да се изпрати към браузъра без да се интерпретира от сървъра. Когато се достигне до PHP таг, който се използва за излизане от HTML кода, сървърът преминава в PHP режим.
Когато HTML сървърът достигне до някой от тези механизми, той трябва да започне да обработва вложения код като PHP скрипт. Сървърът изпълнява PHP кода и изпраща изпълнението на скрипта към браузyра като част от документа.
Когато се достигне до затварящия PHP таг, уеб сървърът се връща в HTML режим и продължава да изпраща съдържанието на документа към браузъра, без да се извършва обработка от страна на сървъра. Възможно е да има произволен брой PHP тагове, вградени в HTML кода.



ипотпал | пхп | история | PHP |

HTML и ipotpal

HTML

HTML е съкращение от HyperText Markup Language и буквално означава "Хипертекстов език за маркиране". Това е езика чрез който са изградени милионите сайтове в World Wide Web - Световната паяжина, за краткост наричана WWW или Web.

Самия Web често се идентифицира с интернет. Макар че съдържа огромно количество информация, тази Паяжина не представлява целия интернет. Основите на World Wide Web се изграждат в края на 80-те години от англичанина Тим Бърнърс-Лий, който се опитва да изнамери нов метод за обмяна на информация с колегите си учени от Европейската Лаборатория по Физика на Елементарните Частици в Женева. Същността на неговия метод е създаване на текстови документи, които да могат да се прехвърлят чрез мрежата до отдалечен потребител. Така се появява необходимостта от специален език за създаване на този вид документи.

До създаването на Web обмяната на информация в интернет се е извършвала по други начини - например чрез протокола Telnet, който предоставя на един потребител достъп до отдалечен компютър, като по този начин потребителя директно може да работи с файловете, разположени върху отдалечената машина. Ползвал се е и протокола FTP - File Transfer Protocol - чрез който може да се прехвърлят файлове от една свързана с мрежата машина на друга. Telnet и FTP не са "отживелица" - те се използват и в момента.

Появата на Web и HTML обаче дават нови възможности. Много скоро се появява и първия браузър - програма, която позволява на потребителя да види HTML -документа на своя монитор. Създателя му е Марк Ендрисън, който по-късно основава компанията NetScape Communications и пуска на пазара известния браузър NetScape Navigator. Другия широко използван браузър в момента е Internet Explorer на компанията Microsoft.
HTML може да се нарече "дизайнерски" език, защото е специално предназначен за създаването на всички тези прилични на пъстри рекламни брошури сайтове, които срещате из интернет. В сравнение с останалите езици за програмиране (Pascal, C, C++, Java, Perl и т.н.) той е много по-прост и лесен за усвояване - съдържа много по-малко на брой команди и не изисква специална програма за компилиране навъведения код.

Езика непрекъснато се развива и в него се правят нововъведения. В един момент се стигна до положение, когато съществуваха множество различни версии на HTML, несъвместими с различните браузъри и техните различни версии. Появи се нуждата от стандартизиране на езика. За тази цел беше създадена организацията World Wide Web Consortium (www.w3.org), към която вече се отправят всички предложения за допълване и изменение на HTML.
Използваната в момента версия на езика е HTML 4.01. World Wide Web Consortium подготвиха и следващото поколение на HTML, което носи названието XHTML - Extensible HyperText Markup Language. Новата версия предлага още по-големи възможности, но браузърите ще продължат да поддържат и HTML. Така или иначе - новата разработка е направена върху основата на HTML, така че няма да представлява трудност за тези, които познават по-стари версии на езика.
Всеки един ипотпал трябва да владее до съвършенство този език за Интернет броузери. Без това основно ипотпал познание той е обречен на 100% неуспех .



неуспех | ипотпал | HTML |

Apache сървър и ипотпал

Изборът на този сървър се определя от няколко важни особености и ипотпал характеристики:
- висока ипотпал сигурност
- многоплатформеност – поддържа се от много ипотпал платформи
- най – разпространен сред ипотпал ите
- номер едно HTTP сървър в интернет
Apache HTTP Server Project е опит за развитие и подръжка на HTTP сървър с отворен код за операционни системи като Unix и Windows NT. Целта на проекта е да направи сигурен, ефикасен и развиващ се сървър, който предоставя HTTP услуги и е синхронизиран със съвременните HTTP стандарти.
Apache е бил най-известният сървър в интернет още от април 1996 година. През февруари 2005 повече от 68% от електронните страници в интернет използват него. Така и нашата ипотпал страничка се нарежда в този процент.
Проектът Apache е съвместен софтуерен опит да се създаде лесен, комерсиален, с много възможности и с отворен код HTTP сървър. Проектът се извършва от група ипотпал доброволци, от различни краища на света, които използват интернет, за да комуникират, планират и развиват сървър а и неговата документация. В допълнение към тяхната работа стотици потребители са допринесли за този проект с идеи, написан код и документация.
Сървърът Apache се е доказал като достатъчно бърз,стабилен и с повече ипотпал възможности от много други сървър и.



платформи | сигурност | Apache | сървър | HTTP | ипотпал | доброволци |

ипотпал INVOICE експортна фактура

ипотпал INVOICE - експортна фактура е:
Фактурата (от англ. INVOICE) е основен документ в международната търговия и като такъв играе основна роля в търговската сделка. Тя е източник на информация за различни цели. Това е документ, по силата на който се съгласуват между продавача и купувача условията по една сделка, относно количество, качество, цена, обща стойност и други данни, касаещи разчетните отношения между търговците.
Фактурата се попълва с печатни букви на пишеща машина или на ръка. Тя е част от цялата документация по една сделка. При митническото оформяне на документите тя се представя от вносителя, упълномощено от него лице или от превозвача. Митническият служител прави съпоставка между съдържанието на фактура та и други, съпътстващи стоката документи(товарителница, опаковъчен лист, EUR.1, договор за покупко-продажба и др.), между документите и износната декларация, попълнена в страната на износа. Важни съпоставки се правят по отношение на вида на стоката, брой пакети, тегло, мярка, цена и т.н.
Фактурата е документ, имащ важно значение за определянето на митническата стойност на внесена в страната стока. Съгласно чл.35, ал.1 от ЗМ митническата стойност на внасяните стоки, е договорната стойност, която е реално платена или подлежаща за плащане цена на стоките, продадени за износ за Република България. За реално платената цена се издава Invoice, а за договорената, но неплатена, може да бъде издадена проформа фактура ипотпал (това е един вид предварителна ипотпал фактура, в която се определят всички условия по доставката и плащането на конкретната стока, но самото плащане се осъществява след определен - договорен момент).
Като основен разчетен документ в международната търговия, фактура та трябва да отговаря на редица изисквания. Ето защо през 1963 г. се разработва първоначален формуляр-образец за външно-търговски документи от работната група по опростяване на процедурите в международната търговия към ИКЕ, при ООН. Окончателният вариант на модел “Формуляр-образец на унифицирана ипотпал фактура за международна търговия” е приет през септември 1983 г. от работната група.
Формулярът включва принципите и правилата за стандартизиране на формата на фактури, проформа-фактури, а също различни видове други подобни специални фактури и документи в процеса на осъществяване на сделки по износа и вноса.
В модела за “Фактури” са определени съставът на елементите на данните, размерите и разположението на основните полета за данни. Полетата, съдържащи се в една ипотпал фактура са следните:
Износител (продавач): Адрес и име на физическото или юридическото лице, продавач на стоката;
Получател на стоката: Име и адрес на физическото или юридическо лице на получателя на стоката или на упълномощено от него лице;
Номер и дата на фактура та: Номер на фактура та и дата на съставяне. Изписването е в реда - дата, месец, година;
Купувач: Наименование на физическото или юридическо лице, купувач на стоката, ако то се различава от получателя;
Условия на плащане: Изписва се според международния класификатор за Условия на плащане “ПЕЙТЕРМС”;
Условия на доставка: Спазва се изписването, съобразно с изискванията на “Инкотермс 2000”;
Количество и вид опаковка, описание на стоката: Съгласно Хармонизираната система за описание и кодиране се описва количеството и вида на стоките;
Тегло: Тегло на стоката - бруто(с опаковката) и нето - в килограми или в други съгласувани мерни единици за тегло;
Произход на страна: Наименование и код на страната, според стандартът на Международната организация по стандартизация;
Други възможни за попълване полета са: Адрес за уведомяване при доставка, Отправен пункт, Пункт за разтоварване, Официални разрешения (за внос или износ), Марки и номера - съгласно международната маркировка на стоките, Спецификация - при необходимост от изброяване на няколко стоки и др.



INVOICE | експортна | фактура | ипотпал |


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

В тази ипотпал страница - Ипотпал търсене ипотпал, има 0 броя Ипотпал мнения

За да видиш всичките 0 коментара натисни тук:


Добави коментар за search документ
Име на коментиращият :
Email на коментиращият :
Интернет страница :
Ипотпал забранява УРЛ в Коментарите :

Има грешка в ипотпал мнението ви
Въведете коректно полетата: email, име, коментар
Ляв ъгъл на рамката за коментари в search-документ.html тази сео страница за великата игра ипотпал Десен ъгъл на рамката за коментари в search-документ.html тази сео страница за великата игра ипотпал

Ипотпал втори междинен етап

Наближава втория междинен етап на СЕО ипотпал състезание то.
Да припомним на нашите ипотпал

СЕО оптимизация за вашата интернет страница Ремонт на мотори и скутери за безпроблемна експлоатация Застраховка като спестовен влог Айкидо и пътят Бушидо

Ляв ъгъл на рамката за Ипотпал търсене ипотпал награда, междинен етап, сео, състезание, ипотпал Десен ъгъл на рамката за Ипотпал търсене ипотпал награда, междинен етап, сео, състезание, ипотпал