Ipotpal logo header

Ипотпал търсене ипотпал инструмент Всичко за играта ипотпал СЕО Играта на ипотпалите с гоогле

Ипотпал търсене за инструмент Страница

Тук ще извадим релативните тагове към тази страница Това ще рече тагове или думи, по които интернет потребителите са посетили тази така хубава интернет страничка. Или този СЕО облак представляват думи от СЕ (яхо, гугъл, бинг, аол и т.н.т), през които потребителите ни са ни намерили.
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за

подробно търсене в тази СЕО страница Ипотпал търсене ипотпал

Секция предоставя възможност да потърсите информацията, която ви е необходима. Разбира се ако това ви е необходимо. Ако харесате нтернет страничката ми можете да я добавите във вашите любими места.


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

Кратка история на PHP

PHP (пълно название PHP: Hypertext Preprocessor) е понастоящем най-популярния сървърен (server-side) скриптов език. Създаден е през 1994 от датчанина Размус Лердорф (Rasmus Lerdorf). Първото му приложение е било скрипт, който следял посетителите на личната страница на Лердорф. Първата версия на езика била наречена Personal Home Page Tools 1. Към средата на 1995 функционалността на езика е подобрена и той започва да се нарича PHP/FI (съкращение от Personal Home Page/Forms Interpreter), което всъщност е втората версия на езика (PHP 2).

С течение на времето все повече ентусиасти започват да се включват в проекта на Лердорф и езика набира все по-голяма популярност. Около средата на 1997 PHP е бил ползван в около 50 000 уеб сайта. По същото време езика е пренаписан от Зеев Сураски (Zeev Suraski) и Анди Гутманс (Andi Gutmans)- пренаписаната версия получава названието PHP 3. От този момент нататък PHP започва да се превръща в най-популярния език за динамични уеб разработки.

През 2000 година се появява версия PHP 4. По това време PHP вече е бил използван в изграждането на около 5 милиона сайта. Версията PHP 5 е пусната през 2004 г. През 2005 г. цифрата на сайтовете използващи PHP е близо 25 милиона.

В основата си синтаксиса на PHP е близък с този на езиците C, Java и Perl, но в сравнение с тях PHP е значително по-опростен и по-гъвкав.

Основната база данни с информация за езика в интернет е официалния сайт www.php.net

Схемата на работа на php е следната: посетител отваря някаква php страница в интернет и браузъра изпраща заявка към сървъра. PHP скрипта се изпълнява на сървъра и връща резултата на браузъра. Като краен резултат посетителя вижда на монитора си изобразеното на php страницата. Това което вижда посетителя обаче е обикновен html документ. Ако отвори сорса на страницата в него посетителя няма да види нито един php елемент, нищо друго, освен html код. PHP кода, който е генерирал страницата в браузъра, остава напълно скрит от очите на посетителя.

PHP кода може да се пише директно в HTML документа, т.е. между html таговете. Също така html тагове могат да се включват в PHP кода. Това прави от езика изключително гъвкав инструмент за манипулиране на уеб документи.

PHP улеснява редактирането на съдържанието на уеб страницата, като се актуализира съдържанието на базата данни, вместо да се променя самият HTML код; създава страници, които да бъдат настроени така, че да показват само това, от което се интересува конкретният потребител; показване и промяна на базите данни, съдържащи се в уеб страницата и възможност за манипулация за базата данни в тях, като елементите се сортират в произволен ред или като се покаже тяхното множество; създаване на страници, които се ротират чрез поредица от различни графики; получаване на данни от потребител и връщане на информация към него в зависимост от тези данни.

За да напишете някакъв html документ не ви е нужно нищо друго освен текстов редактор и браузър. След като се напише кода браузърът веднага ще покаже html документа.

За да може да се изпълни един php скрипт обаче са необходими освен браузър още 2 компонента: сървър и специален софтуер - php интерпретатор. Това е така, тъй като за разлика от html, който се изпълнява в браузъра, PHP се изпълнява на сървъра.

При обикновенните .html файлове HTTP сървъра просто предава съдържанието на файла към браузъра. Той не прави опит да разбете или обработи файла, това е работа на браузъра. Файлове с разширение .php се обработват по различен начин. Те се сканират за PHP код. Уеб сървъра стартира в HTML режим - приема факта, че файлът съдържа HTML, CSS, PHP, обикновен текст или някакъв друг текст, който трябва да се изпрати към браузъра без да се интерпретира от сървъра. Когато се достигне до PHP таг, който се използва за излизане от HTML кода, сървърът преминава в PHP режим.
Когато HTML сървърът достигне до някой от тези механизми, той трябва да започне да обработва вложения код като PHP скрипт. Сървърът изпълнява PHP кода и изпраща изпълнението на скрипта към браузyра като част от документа.
Когато се достигне до затварящия PHP таг, уеб сървърът се връща в HTML режим и продължава да изпраща съдържанието на документа към браузъра, без да се извършва обработка от страна на сървъра. Възможно е да има произволен брой PHP тагове, вградени в HTML кода.



ипотпал | пхп | история | PHP |

администрация на MySQL в ипотпал

За администриране на MySQL може да се използва включеното приложение работещо от Командна линия (командите: mysql и mysqladmin). Също достъпни за сваляне от интернет сайта на MySQL са графични приложения за администриране: MySQL Administrator и MySQL Query Browser.
Широкоразпросранена и популярна алтернатива, написана на PHP, е софтуерът с отворен код phpMyAdmin .
С тези полезни инструменти ипотпал администрацията на интернет приложенията става по лесен и бърз начин. Така и най-незапознатите ипотпал привърженици могат лесно да администрират своят ипотпал .
Критиците смятат, че популярността на MySQL е учудваща при наличие на други проекти на бази данни с отворен код със сходна производителност и по-близко до SQL стандартите. Защитниците на MySQL отговарят, че програмата върши очакваното от потребителите, желаещи да приемат нейните ограничения (намаляващи със всяка следваща версия) в замяна на скорост, простота и бърза ипотпал разработка.



phpMyAdmin | MySQL | ипотпал |

инсталиране на ипотпал www сървър

Един WWW ипотпал сървър (Web server) се създава на базата на инсталиран HTTP D (daemon) програмен пакет, реализиращ HTTP протокол. Функцията на ипотпал сървъра е да обработва и изпълнява получените заявки за достъп до съдържащата се в неговата структура информация от WWW клиенти. Достъпът до хипермедийни документи в Internet се осъществява чрез протокол HTTP с помощта на HTTP D сървър (WWW сървър). Съдържанието на извлечения от един WWW сървър документ посредством WWW клиент се визуализира на екрана на локалния компютър на потребителя. Не е възможно в тази схема (клиент-сървър) два WWW клиента да обменят документи директно помежду си.
Първата стъпка при инсталиране на WWW ипотпал сървър е да се определи хардуерната платформа и операционната система, които ще се използват. Програмно осигуряване за WWW сървъри е достъпно за всички платформи (персонални компютри и техните разновидности, работни станции), така че изборът се базира на съображения за икономия, удобство и съвместимост със съществуващите машини в локалната мрежа. Важно е да се отбележи, че за WWW сървър не е необходимо да се избира твърде мощен компютър. Главното предназначение на сървъра е просто да съхранява и изпраща файлове. Ето защо скоростта на мрежата е много по-важна отколкото мощността на процесора, което трябва да се свързва и с избор на подходящи мрежови контролери. Друго изискване е по отношение обема на дисковата памет. Обемът оперативна памет е фактор, който често се пренебрегва за сметка на бърз процесор това не се харесва на ипотпал. Ефективната производителност на един WWW сървър е в пряка зависимост от обема RAM.
Втората стъпка е да се осигури връзка на избрания ипотпал компютър с Internet. Компютърът трябва да се включи към мрежата чрез интерфейсна мрежова карта (платка) и съответните програмни драйвери.
Третата стъпка е да се осигури програмен пакет за инсталиране на WWW сървър, предназначен за конкретния компютър и операционна система. Малко на брой са програмните системи лесни за инсталиране и администриране. Всяка операционна среда има своите особености. Проблемите за защита на информацията в сървъра от разрушаване и неправомерен достъп са от първостепенно значение. Осигуряване на нормална и дългосрочна работа на един Web сървър предполага известна предварителна подготовка по операционни системи, мрежи и запознаване с характеристиките и възможностите на конкретния софтуер.
За разработването на настоящето приложение е инсталиран пакета "xampplite 1.62" и "Мерак Маил Сървър". В пакета "xampplite 1.62" са интегрирани Apache Web Сървар, MySql и PHP 5.0. Както и удобни служебни инструменти като: PHP_My_admin (инструмент за организиране и работа с база от данни създадена на MySql.
-Apache - един от най-разпространените, freeware, поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Изобразяването на Web страници и тяхното структуриране и създаване са различни неща. Един WWW клиент интерпретира и изобразява Web страницата по начина, по който Web сървъра я изпраща. В сървъра се съдържа цял Web проект, реализиран на базата на множество Web страници, написани на езика HTML. Връзките между тях се задават във всяка изобразявана Web страница под формата на хипервръзки (hyperlinks). Следователно един Web сървър съдържа един HTML проект, обикновено наричан Web site.
-MySql ипотпал - е Sql сървар един от най-разпространените, freeware(безплатен), поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Това, че е freeware, простотата на работа с него и огромната сигурност прави този Sql сървър най-често използвания за Интернет приложения.
-PHP 5.0. ипотпал - скриптов език за програмиране с помощта на който се оформя динамичното съдържание на Интернет приложението.



ипотпал-сървъра | HTTP | WWW | RAM | ипотпал-компютър | |

инсталация на PHP MySql SMTP и Apache сървъри

В тази ипотпал статия ще разгледаме как да инсталирате най-лесно и най-сигурно PHP MySql SMTP и Apache сървъри .


Един WWW сървър (Web server)(така необходимите за работата на един ипотпал както сланцето и водата) се създава на базата на инсталиран HTTPD (daemon) програмен пакет, реализиращ HTTP протокол. Функцията на сървъра е да обработва и изпълнява получените заявки за достъп до съдържащата се в неговата структура информация от WWW клиенти. Достъпът до хипермедийни документи в Internet се осъществява чрез протокол HTTP с помощта на HTTPD сървър (WWW сървър). Съдържанието на извлечения от един WWW сървър документ посредством WWW клиент се визуализира на екрана на локалния компютър на потребителя. Не е възможно в тази схема (клиент-сървър) два WWW клиента да обменят документи директно помежду си.
Първата стъпка при инсталиране на WWW сървър е да се определи хардуерната платформа и операционната система, които ще се използват. Програмно осигуряване за WWW сървъри е достъпно за всички платформи (персонални компютри и техните разновидности, работни станции), така че изборът се базира на съображения за икономия, удобство и съвместимост със съществуващите машини в локалната мрежа. Важно е да се отбележи, че за WWW сървър не е необходимо да се избира твърде мощен компютър. Главното предназначение на сървъра е просто да съхранява и изпраща файлове. Ето защо скоростта на мрежата е много по-важна отколкото мощността на процесора, което трябва да се свързва и с избор на подходящи мрежови контролери. Друго изискване е по отношение обема на дисковата памет. Обемът оперативна памет е фактор, който често се пренебрегва за сметка на бърз процесор. Ефективната производителност на един WWW сървър е в пряка зависимост от обема RAM.
Втората стъпка е да се осигури връзка на избрания компютър с Internet. Компютърът трябва да се включи към мрежата чрез интерфейсна мрежова карта (платка) и съответните програмни драйвери.
Третата стъпка е да се осигури програмен пакет за инсталиране на WWW сървър, предназначен за конкретния компютър и операционна система. Малко на брой са програмните системи лесни за инсталиране и администриране. Всяка операционна среда има своите особености. Проблемите за защита на информацията в сървъра от разрушаване и неправомерен достъп са от първостепенно значение. Осигуряване на нормална и дългосрочна работа на един Web сървър предполага известна предварителна подготовка по операционни системи, мрежи и запознаване с характеристиките и възможностите на конкретния софтуер.
За разработването на настоящето приложение е инсталиран пакета "xampplite 1.62" и "Мерак Маил Сървър". В пакета "xampplite 1.62" са интегрирани Apache Web Сървар, MySql и PHP 5.0. Както и удобни служебни инструменти като: PHP_My_admin (инструмент за организиране и работа с база от данни създадена на MySql .
Apache - един от най-разпространените, freeware, поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Изобразяването на Web страници и тяхното структуриране и създаване са различни неща. Един WWW клиент интерпретира и изобразява Web страницата по начина, по който Web сървъра я изпраща. В сървъра се съдържа цял Web проект, реализиран на базата на множество Web страници, написани на езика HTML. Връзките между тях се задават във всяка изобразявана Web страница под формата на хипервръзки (hyperlinks). Следователно един Web сървър съдържа един HTML проект, обикновено наричан Web site.
MySql - е Sql сървар един от най-разпространените, freeware(безплатен), поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Това, че е freeware, простотата на работа с него и огромната сигурност прави този Sql сървър най-често използвания за Интернет приложения.
• PHP 5.0. - скриптов език за програмиране с помощта на който се оформя динамичното съдържание на Интернет приложението.
Надявам се тази ипотпал статия да ви влезе в употреба драги ипотпал читатели.



PHP | MySql | SMTP | Apache | сървъри | ипотпал |

Ипотпал е мощен СЕО инструмент

Защо Ипотпал е мощен оптимизационен инструмент - нарупването на линкове към да дена интернет страница я правят да бъде мощен оптимизационен инструмент. Ипотпал във ръцете на опитен оптимизатор дори и след СЕО състезанието ипотпал ще бъде ползван и полезен инструмент. От там и твърдението ми, че всички ипотпал играчи ще бъдат наградени, най-малкото със СЕО инструмент изграден от самите тях. От тук и максимата, че всеки му според заслугите. Трябва да разгледаме отделно създаването на сателитите към даден ипотпал сайт, които сами по себеси могат да бъдат пренасочени към конкретна СЕО цел. Разбира се при зададена такава.
Надявам се тази ипотпал статия да ви е от полза.



ипотпал | СЕО | инструмент | максимата | цел |


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

В тази ипотпал страница - Ипотпал търсене ипотпал, има 0 броя Ипотпал мнения

За да видиш всичките 0 коментара натисни тук:


Добави коментар за search инструмент
Име на коментиращият :
Email на коментиращият :
Интернет страница :
Ипотпал забранява УРЛ в Коментарите :

Има грешка в ипотпал мнението ви
Въведете коректно полетата: email, име, коментар
Ляв ъгъл на рамката за коментари в search-инструмент.html тази сео страница за великата игра ипотпал Десен ъгъл на рамката за коментари в search-инструмент.html тази сео страница за великата игра ипотпал

ипотпал спекулации

В тази статия ще разгледаме ипотпал спекулации те и/или Истинността в тези ипотпал статии. Разбира

СЕО оптимизация за вашата интернет страница Ремонт на мотори и скутери за безпроблемна експлоатация Застраховка като спестовен влог Айкидо и пътят Бушидо

Ляв ъгъл на рамката за Ипотпал търсене ипотпал елементарни, частици, спекулации, ЕС, икономическа, криза Десен ъгъл на рамката за Ипотпал търсене ипотпал елементарни, частици, спекулации, ЕС, икономическа, криза