Ipotpal logo header

Ипотпал търсене ипотпал част Всичко за играта ипотпал СЕО Играта на ипотпалите с гоогле

Ипотпал търсене за част Страница 2

Тук ще извадим релативните тагове към тази страница Това ще рече тагове или думи, по които интернет потребителите са посетили тази така хубава интернет страничка. Или този СЕО облак представляват думи от СЕ (яхо, гугъл, бинг, аол и т.н.т), през които потребителите ни са ни намерили.
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за

подробно търсене в тази СЕО страница Ипотпал търсене ипотпал

Секция предоставя възможност да потърсите информацията, която ви е необходима. Разбира се ако това ви е необходимо. Ако харесате нтернет страничката ми можете да я добавите във вашите любими места.


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

Ипотпал СЕО конкуренция

Нека сега да разгледаме конкуренция та в СЕРП на гугъл. За много хора конкуренция та се изразява в числото от резултат ите в горния десен ъглъл при търсене в гугъл. Обаче това съвсем не е така според моето скромно ипотпал мнение. Всъщност ми се иска да дефинирам конкурентността в дадена ниша по следния начин - Дефиниция за конкуренция в СЕРП: Това са броя на активно оптимизиращите, които са на едно и също ниво във СЕО уменията си. Нека да обясня с по-прост ипотпал пример: Нека да разгледаме иотпал конкуренция та (какво съвпадение нали) тя по всички критерии измислени до момента за конкурентност в дадена ниша е 100 процентова. Но ако разгледаме намерените резултат и за думата ипотпал в СЕРП на гоогле ще видим, че те са 2 400 000 ипотпал резултат а. Това разбира се не означава, че аз като виден ипотпал играч се конкурирам с 2400000 състезателя нали. Броя на активните участници е строго определен и той е 160 ипотпали. Другото всичкото е попътно закачено ипотпал линкче в помощ на някой състезател. Така сведохме конкуренция та от два милиона и половина на 160 ипотпали. Нека сега да доразвием и останалия смисъл в моята дефиниция, защото за мен тези 160 играчи не са ми 160 конкурента, нали? Ръководейки се от втората част на моята ипотпал дефиниция, а именно "Играчите които са на моето ниво" се разбира, че за мен конкуренция та се изразява е плюс минус двадесет резултат а от моята ипотпал позиция в СЕРП на гугъл при търсене на странното име ипотпал. Или с две думи ако аз съм на 18 позиция то конкурентите ми са общо 34 ипотпала. Нека сега да обясня и това мое ипотпал мнение. С първите 17 ипотпала аз се боря за да ги задмина и да стана пръв във СЕРП. С вторите 17 ипотпала аз се боря за да не ме задминат. Точно това е и израза на ипотпал конкуренция та.



конкуренция | СЕО | резултат | СЕРП | дефиниция | гугъл | гоогле |

Батериите за ипотпал лаптопи

Както всички знаем една от най-важните части на лаптоп а е батерията му. Все пак от тази час зависи дали лаптоп а ще е истински ипотпал или ще стане настолен компютър. Батериите като технология напреднаха много и сега литиевите батерии са надежна част от съвременния ипотпал. Много се говори и за създаването на горивни клетки за лаптоп ите, което ще допринесе за покачване на енергията в единица полощ с 30-40 процента все пак това е бъдещето нали? Има разработки за усвояване и на слънчевата енергия или клетки, които да преобразуват слънчевата светлина във електрическа енергия. Недостатъкът на тези клетки е, че им трябва голяма площ за да осигурят необходимото количество електрическа енергия за съвременните ипотпал-лаптоп и. Опитите за избягване на този недостатък се правят с вграждането на фото-електрическите преобразуватели във аксесоарите на ипотпалът, а именно в чантата му и капаците на лаптоп а. Дори разглеждайки възможността да се колекционира фото енергия за зареждане то на литиево йонна батерия и след зареждане то се появява ипотпал възможност работа на лаптоп а.



лаптоп | батерията | зареждане | електрическа-енергия | фото-енергия |

Кратка история на PHP

PHP (пълно название PHP: Hypertext Preprocessor) е понастоящем най-популярния сървърен (server-side) скриптов език. Създаден е през 1994 от датчанина Размус Лердорф (Rasmus Lerdorf). Първото му приложение е било скрипт, който следял посетителите на личната страница на Лердорф. Първата версия на езика била наречена Personal Home Page Tools 1. Към средата на 1995 функционалността на езика е подобрена и той започва да се нарича PHP/FI (съкращение от Personal Home Page/Forms Interpreter), което всъщност е втората версия на езика (PHP 2).

С течение на времето все повече ентусиасти започват да се включват в проекта на Лердорф и езика набира все по-голяма популярност. Около средата на 1997 PHP е бил ползван в около 50 000 уеб сайта. По същото време езика е пренаписан от Зеев Сураски (Zeev Suraski) и Анди Гутманс (Andi Gutmans)- пренаписаната версия получава названието PHP 3. От този момент нататък PHP започва да се превръща в най-популярния език за динамични уеб разработки.

През 2000 година се появява версия PHP 4. По това време PHP вече е бил използван в изграждането на около 5 милиона сайта. Версията PHP 5 е пусната през 2004 г. През 2005 г. цифрата на сайтовете използващи PHP е близо 25 милиона.

В основата си синтаксиса на PHP е близък с този на езиците C, Java и Perl, но в сравнение с тях PHP е значително по-опростен и по-гъвкав.

Основната база данни с информация за езика в интернет е официалния сайт www.php.net

Схемата на работа на php е следната: посетител отваря някаква php страница в интернет и браузъра изпраща заявка към сървъра. PHP скрипта се изпълнява на сървъра и връща резултата на браузъра. Като краен резултат посетителя вижда на монитора си изобразеното на php страницата. Това което вижда посетителя обаче е обикновен html документ. Ако отвори сорса на страницата в него посетителя няма да види нито един php елемент, нищо друго, освен html код. PHP кода, който е генерирал страницата в браузъра, остава напълно скрит от очите на посетителя.

PHP кода може да се пише директно в HTML документа, т.е. между html таговете. Също така html тагове могат да се включват в PHP кода. Това прави от езика изключително гъвкав инструмент за манипулиране на уеб документи.

PHP улеснява редактирането на съдържанието на уеб страницата, като се актуализира съдържанието на базата данни, вместо да се променя самият HTML код; създава страници, които да бъдат настроени така, че да показват само това, от което се интересува конкретният потребител; показване и промяна на базите данни, съдържащи се в уеб страницата и възможност за манипулация за базата данни в тях, като елементите се сортират в произволен ред или като се покаже тяхното множество; създаване на страници, които се ротират чрез поредица от различни графики; получаване на данни от потребител и връщане на информация към него в зависимост от тези данни.

За да напишете някакъв html документ не ви е нужно нищо друго освен текстов редактор и браузър. След като се напише кода браузърът веднага ще покаже html документа.

За да може да се изпълни един php скрипт обаче са необходими освен браузър още 2 компонента: сървър и специален софтуер - php интерпретатор. Това е така, тъй като за разлика от html, който се изпълнява в браузъра, PHP се изпълнява на сървъра.

При обикновенните .html файлове HTTP сървъра просто предава съдържанието на файла към браузъра. Той не прави опит да разбете или обработи файла, това е работа на браузъра. Файлове с разширение .php се обработват по различен начин. Те се сканират за PHP код. Уеб сървъра стартира в HTML режим - приема факта, че файлът съдържа HTML, CSS, PHP, обикновен текст или някакъв друг текст, който трябва да се изпрати към браузъра без да се интерпретира от сървъра. Когато се достигне до PHP таг, който се използва за излизане от HTML кода, сървърът преминава в PHP режим.
Когато HTML сървърът достигне до някой от тези механизми, той трябва да започне да обработва вложения код като PHP скрипт. Сървърът изпълнява PHP кода и изпраща изпълнението на скрипта към браузyра като част от документа.
Когато се достигне до затварящия PHP таг, уеб сървърът се връща в HTML режим и продължава да изпраща съдържанието на документа към браузъра, без да се извършва обработка от страна на сървъра. Възможно е да има произволен брой PHP тагове, вградени в HTML кода.



ипотпал | пхп | история | PHP |

MySQL в ипотпал

MySQL е най-популярната система за управление на бази данни с отворен код. SQL е съкращение от Structured Query Language (Структуриран език за заявки), предназначен за създаване, обработка и четене на бази данни, които представляват пакети от свързана информация, съхраняванa в таблици. MySQL се разработва, разпространява и поддържа от шведската компания MySQL AB, която държи авторските правата за голяма част от програмния код. За един ипотпал е немислимо създаването на съвременно интернет приложение без активното участие на база данни. Най-бързата и най-достъпната от които е MySQL. Затова и MySQL има дейно участие в ипотпал .

Данните могат да бъдат от всякакъв вид - от обикновени текстови списъци до сложно структурирана корпоративна информация. MySQL организира данните в таблици и позволява бърз достъп до тях, поради което широко се използва при изграждането на уеб сайтове, особено с по-голям обем информация, изискваща бързо четене и обработка.

Достъпни са програмни интерфейси, позволяващи програми, написани на различни програмни езици да имат достъп до MySQL бази данни. Такива са: C, C++, C#, Delphi (чрез dbExpress), Eiffel, Smalltalk, Java (с директна поддръжка), Lisp, Perl, PHP, Python, Ruby, REALbasic (Mac), FreeBasic, и Tcl, като всеки от тях има специфичен програмен интерфейс. Интерфейс тип ODBC наречен MyODBC позволява на други програмни езици, които поддържат ODBC интерфейс да комуникират с MySQL база данни, например: ASP или Coldfusion. MySQL е написан основно на ANSI C.

MySQL работи на много различни Платформи-включващи AIX, BSDi, FreeBSD, HP-UX, GNU/Linux, Mac OS X, NetBSD, Novell NetWare, OpenBSD, OS/2 Warp, QNX, SGI IRIX, Solaris, SunOS, SCO OpenServer, SCO UnixWare, Tru64, Всички версии на Windows базирани ипотпал странции.



MySQL | ипотпал | SQL |

MySQL ипотпал еволюция

От октомври 2006 MySQL предлага официална версия 5.0.26. Тя има следните ипотпал възможности:
* ANSI SQL 99 - частично, както и разширения
* Междуплатформена поддръжка
* Съхранени процедури
* Тригери (triggers)
* Указатели (Cursors)
* Обновяеми изгледи (Views)
* Пълна поддръжка на VARCHAR
* INFORMATION_SCHEMA
* Стриктен режим (Strict mode)
* Поддържа X/Open XA разпределена обработка на транзакции (DTP); запазване в две стъпки (two phase commit) като част от това използвайки InnoDB на Oracle
* Независими хранилища (storage engines) (MyISAM оптимизирано за висока скорост, InnoDB за транзакции и запазване на връзките (referential integrity), Archive за архивиране на данни в по-малко пространсво и други)
* Транзакции с InnoDB, BDB и Cluster хранилища; възстановителни точки (savepoints) използвайки InnoDB
* Поддръжка на SSL
* Кеширане на запитвания (Query caching)
* Вложени заявки (sub selects)
* Репликация от тип "Главен" - "Подчинен" (master/slave), много "подчинени" и един "главен", не поддържа автоматично много "главни" за един "подчинен" (multiple masters per slave).
* Пълнотекстово индексиране и търсене с MyISAM
* "Вграден" вариант (embedded library)
* Пълна поддръжка на Unicode
* Съвместима с ACID при използване на InnoDB, BDB и Cluster хранилища
* Клъстър - разпределена обработка от тип "без споделен ресурс" Shared Nothing чрез MySQL Cluster

Следната възможност е само на MySQL, но не и на други РСУБД: Множество хранилища (MyISAM, Merge, InnoDB, BDB, Memory/heap, Cluster, Federated, Archive, CSV, Blackhole and Example in 5.x), давайки възможност да се избере най-ефектовното за всяка таблица в ипотпал приложението.



еволюция | MySQL | ипотпал |


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

В тази ипотпал страница - част , има 0 броя Ипотпал мнения

За да видиш всичките 0 коментара натисни тук:


Добави коментар за search част 2
Име на коментиращият :
Email на коментиращият :
Интернет страница :
Ипотпал забранява УРЛ в Коментарите :

Има грешка в ипотпал мнението ви
Въведете коректно полетата: email, име, коментар
Ляв ъгъл на рамката за коментари в search-част-2.html тази сео страница за великата игра ипотпал Десен ъгъл на рамката за коментари в search-част-2.html тази сео страница за великата игра ипотпал

Enable AHCI

Enable AHCI

The last tip we want to give you to gain a little extra performance boost is that you enable AHCI mode. AHCI mode can help out greatly in performance

СЕО оптимизация за вашата интернет страница Ремонт на мотори и скутери за безпроблемна експлоатация Застраховка като спестовен влог Айкидо и пътят Бушидо

Ляв ъгъл на рамката за  част  Enable, AHCI,ipotpal,SSD Десен ъгъл на рамката за  част  Enable, AHCI,ipotpal,SSD