Ipotpal logo header

Ипотпал търсене ипотпал със9 Всичко за играта ипотпал СЕО Играта на ипотпалите с гоогле

Ипотпал търсене за със9 Страница 19

Тук ще извадим релативните тагове към тази страница Това ще рече тагове или думи, по които интернет потребителите са посетили тази така хубава интернет страничка. Или този СЕО облак представляват думи от СЕ (яхо, гугъл, бинг, аол и т.н.т), през които потребителите ни са ни намерили.снимки asus ипотпали
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за

подробно търсене в тази СЕО страница Ипотпал търсене ипотпал

Секция предоставя възможност да потърсите информацията, която ви е необходима. Разбира се ако това ви е необходимо. Ако харесате нтернет страничката ми можете да я добавите във вашите любими места.


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

Декларация за стойността на иоптпал

Декларация за стойност та

Когато е необходимо да се установи митническата стойност на внасяните в страната стоки, към митническата декларация за внос се изисква прилагането на Декларация за стойност та описана в тази ипотпал страница. Това се налага само в случай, че митническите органи имат съмнения относно достоверността на информация та предоставена от ипотпал декларатора, касаеща митническата стойност или тя (стойност та) не може да бъде ясно определена. Не се изисква представянето на такава декларация, когато митническата стойност на внасяните стоки в една пратка не превишава равностойност та на 5000 щ.д., при условие че не се касае за раздробени или повтарящи се пратки от един и същ изпращач до един и същ получател или ако вносът няма търговски характер или ако стоките ще бъдат допуснати безмитно по силата на нормативен акт. Декларацията за стойност та се попълва на формуляр ДС-1 по образец, а когато се касае за внос на повече от три стоки, за които при определянето на митническата им стойност има съмнения, се попълва и формуляр ДС-2 с данни за допълнителните стоки.
Декларацията за стойност та се подава само от ипотпал лице, което има постоянно местопребиваване или място на стопанска дейност в Република България и което разполага със съответните факти, доказващи правилното формиране на митническата стойност на внасяните стоки. С представянето й в митническото учреждение, лицето, което я е подало носи отговорност по отношение на точността и пълнотата на данните в нея и автентичността на документите, представени в подкрепа на тези ипотпал данни. Съгласно чл.100 от Правилника за прилагане на Закона за митниците, когато декларирането се осъществява по електронен път, митническите органи могат да разрешат и други форми, различни от ДС-1, за представяне на данните, изисквани за определяне на митническата стойност. След проверка на вписаните от декларатора данни, митническият служител прави необходимите заверки в декларация та и я прилага към екземпляра от митническата декларация, който остава в учреждението.
Чрез декларация та за стойност та се цели уточняването най-малко на два основни въпроса, а именно:
има ли условия да се счита, че продавача и купувача са свързани лица по смисъла на чл.67 ал.1 от ППЗМ и ако са - това оказало ли е съществено влияние при формирането на договорната цена;
като се има предвид реално договорената фактурна стойност на стоките в лева, увеличена с добавките посочени в чл.38 от ЗМ да се определи митническата стойност на декларираните за внос стоки. Когато договорната стойност не може да бъде определена еднозначно, митническите органи имат право да поискат нужната им информация за определяне на стойност та по друг член от Закона, във форма и по начин, предписани от самите тях. От съществено значение е да се провери дали не са включени някои от разходите, изброени в чл.39 от ЗМ и ако бъде доказан такъв елемент, то той следва да бъде изваден от митническата стойност.
Формираната в кл.24 на Декларацията за стойност та сума представлява декларираната от вносителя митническа стойност, на чиято база следва да бъдат изчислявани дължимите вносни мита, акцизи, такси и данъци за всяка отделна стока от пратката.
Надявам се тази ипотпал информация за Декларация за стойност та да ви е била полезна.



декларация | стойност | сума | информация |

EPC авто каталози и ипотпал

Какво представлява един авто-каталог? Това е най-общо казано един списък с номера на резервни части с възможност за разпознаване на автомобила по номер на шаси или други негови белези, като година на производство, марка, модел и т.н.т. Автокаталогът е една жизнена необходимост за всички хора и предприятия занимаващи се със части за коли, като автомонтьори, авто-къщи, складове и магазини за продажба на авто-части. Всичките те се нуждаят от автокаталози за да си вършат добре работата. Все пак е казано, че в една единствена кола има над 5000 части, а как да обхванеш разнообразието от всичките видове и модели коли създадени досега. Точно поради тази необходимот ни е нужен автокаталог а и колкото по-голям и пълен е той толкова по-добре вие ще си свършите работата с него.
Един от най-пълните и най-големите автокаталози е TecDoc името на този автокаталог представля съкращение от Техническа Документация и повярвайте ми драги ипотпал читатели това е един от най-пълните каталози за автомобили създаван досега. Този автокаталог търпи непрекъснато развитие, като се обогатява и доразвива ежемесечно.
Следващия по големина автокаталог е AutoData. Този каталог блести със подробните си схеми и картинков материал. Макар и да отстъпва на TecDoc в количеството информация все пак това е един основен автокаталог .
След това следват подмножеството на EPC автокаталози те. Тук предимството е, че имаме отделно ЕПЦ каталогче за всяка отделна марка автомобил.
Следват тясно специализираните автокаталози на различните фирми производителки на автомобили.
И накрая екзотичните японски и корейски електронни каталози.
Това е всичко в тази статия за авто-каталозите и приложението им. Надявам се драги ипотпал читатели тази информация да ви е от полза.
Огромна колекция от автокаталози можете да намерите на този линк: Колекция от EPC Автокаталози



EPC | авто-каталози | автокаталог | TecDoc | AutoData | автокъщи |

Товарителница CIM от ипотпал

Товарителницата за железопътни превози представлява превозен договор между две страни - изпращач и превозвач. Това е основната дефиниция за Товарителница CIM в тази ипотпал страничка. Той се сключва между изпращача и железницата-превозвач. Чрез сключването на превозния договор железницата поема задължението да превози предадената й стока от едно на друго място и да я предаде там на определения от изпращача получател. Изпращачът, от своя страна, се задължава да извърши съответната насрещна престация (да заплати превозните цени). Особеността на превозния договор се състои в това, че въз основа на него, трето лице (получателят), придобива правото да изисква от железницата доставянето на стоката на свое име в получаващата гара (договор в полза на трето лице).
По правило товарите се приемат за превоз в отправната гара. Като се има предвид обаче, че в СIМ нарочно е спомената “отправната железница”, се създава възможност при съответна уредба превозен договор да се сключи по СIМ още при приемането на стоката в дома на изпращача, което зависи от това дали отправната железница е настроила дейността си за тази цел или не е.
По този начин, превозният договор е сключен посредством конклудентно действие (т.е. не писмено или устно). То се състои в приемането на стоката и товарителница та от отправната железница с цел да я превози. Само когато горните предпоставки са налице, превозният договор се счита за сключен. Те обаче могат да не бъдат изпълнени едновременно. Може да се случи така, че най-напред да се приеме стоката, а по-късно товарителница та и обратно.
Когато предадената от изпращача товарителница не е попълнена съгласно предписанията, железницата може да я откаже. Ако обаче я приеме неправилно попълнена, счита се, че договорът е сключен правомерно.
Поставеният датен печат удостоверява приемането на пратката, т.е. факта за сключването на превозния договор. Поставянето на печата обаче не е необходимо условие за сключването на договора. Ако това е пропуснато, сключването на превозния договор си остава валидно. Датен печат на отправната гара е печатът, който отразява освен името на отправната гара и деня, дори часа на приемането.
Чрез приемане на товара и товарителница та превозният договор е сключен по условията на данните от товарителница та. Поставеният датен печат потвърждава факта и мястото на сключване на превозния договор. Подпечатаната товарителница доказва че е сключен превозен договор във времето, посочено в датния печат с такова съдържание, каквито са данните в товарителница та. След съставянето на товарителница та и подпечатването и задължително се поставя датен печат и върху дубликата. Товарителницата и дубликатът се подпечатват едновременно със същия печат. Дубликатът на товарителница та служи за:
удостоверяване за приемането на стоката за превоз от железницата;
легитимиращ документ за изпращача при даване допълнителни нареждания или разпореждане за изменение на превозния договор, както и за предявяване на искания по превозния договор;
квитанция за заплатените от изпращача суми.

Товарителницата се попълва на френски, немски или италиански език. Може да бъде попълнена и на друг език, като най-често това е езикът на отправната страна. Ако съществуват няколко официални езика изпращачът е свободен да посочи своите данни на един от съществуващите официални езици в страната. Към товарителница та трябва да се добавя превод на един от трите езика, посочени по-горе.
Товарителницата трябва да съдържа задължително следните данни:
- наименование на получаващата гара, с всички необходими указания, за да се избегне смесването между различни гари, които обслужват едно и също населено място или селища с еднакво наименование или със сходно наименование;
- име и адрес на получателя. Като получател трябва да фигурира само едно физическо или юридическо лице. Допуска се в товарителница та да се вписва като получател получаващата гара или служител на същата, ако това е изрично допустимо от прилаганата тарифа. Не се допускат адреси, които не определят името на получателя, като “На заповед на…………” или “На приносителя на дубликата на товарителница та”;
- наименование на стоката;
- тежина или вместо нея едно аналогично означение, съгласно предписанията на отправната железница.
- за дребните пратки броят на колетите и описание на опаковката;
- подробно описание на изискваните от митническите и други административни органи документи, които са приложени към товарителница та или за които е отбелязано, че са представени на железниците в определена гара или в някоя митница или във всяко друго учреждение;
- име и адрес на изпращача, допълнени, ако е необходимо, с неговия телеграфен или телефонен адрес. Като изпращач в товарителница та трябва да фигурира само едно физическо или юридическо лице. Изпращачът трябва да прибави към името и адреса си, своя саморъчен подпис.
При необходимост в товарителница та се вписват и следните данни:
- означението “в гарата (до поискване)", или бележката “да се достави в дома”, при условие, че тези начини на доставяне се допускат в получаващата гара. Изпращач, който иска пратката му да бъде доставена в частния клон на получателя, трябва да внесе съответното записване в товарителница та в продължение на името и адреса на получателя.
- обявената сума в цифри, представляваща интереса при доставянето;
- сумата на наложения и предварителния падеж в цифри;
- разноските, поети от изпращача;
- указание на гарите, където трябва да се извършват митническите и други административни операции;
- бележката, че получателят няма право да изменя превозния договор. Тя трябва да съдържа следния текст: “Получателят няма право да дава допълнителни нареждания” Ако определеното в товарителница та място за данните на изпращача е недостатъчно, могат да се използват допълнителни листове, които стават неразделна част от товарителница та. Тези допълнителни листове трябва да бъдат по размерите на товарителница та, да са съставени чрез индиго в толкова екземпляра, колкото позволява товарителница та и да бъдат подписани от изпращача. Като придружителни документи, които са необходими за изпълнение на митническите и други административни формалности, се считат различните митнически документи като митнически манифести, свидетелства за произход и др.
Железницата е отговорна за правилното съхранение на предадените придружителни документи. Тя отговаря за всички последствия от изгубването или някакво увреждане (разкъсване, изцапване, нечетливост и др.) на предадените или съхраняваните при нея документи. Заедно с това задължение за опазване на документите железницата има още и задължението да представи документите в определеното време на определеното място. Когато изпращачът е изпратил документите непосредствено на митническото бюро, железницата не носи отговорност. Националните митнически предписания задължават железницата да пази цялостта на пломбите поставени от митническите органи. Когато се установи, че по време на железопътния превоз са повредени митническите пломби, митническите власти държат отговорна железницата.
Това е всичко в тази статия за Товарителница CIM и приложението и. Надявам се драги ипотпал читатели тази информация да ви е от полза.



товарителница | CIM | |

TIR Карнет от ипотпал

В тази ипотпал статия ще разгледаме TIR Карнет като понятие. Тук ще нахвърляме общите мисли на ипотпал автора за TIR Карнетът като документ и предназначение.
Карнетът ТИР (TIR CARNET) представлява международен транспортен гаранционен документ за обезпечаване на митнически вземания до 50 000 щатски долара така казва тази ипотпал страница. Издава се по силата на международна конвенция ТИР, под гаранцията на оправомощените за това организации - IRU (Международна асоциация на превозвачите), а за България - AEBTRI (Асоциацията на българските предприятия за международни превози и пътищата).
На практика карнетът ТИР е международен документ за транзит на стоки, под покритието на гаранцията, дадена от издаващата организация. Съгласно него се превозват стоки и товари с митнически печати и пломби, в автотранспортни средства или контейнери. Необходимо е горепосочените транспортни средства да са предварително одобрени по описаните от Конвенцията методи и да притежават валидно Свидетелство за митническа годност.
Въведена е строга отчетност на получените от асоциацията карнети ТИР, кога, за какъв автомобил, с какъв товар, за каква дестинация. Всички използвани и надлежно приключени и заверени от митницата карнети ТИР се отчитат незабавно в издаващата асоциация. В случай, че, карнетът не може да бъде използван в рамките на дадената му валидност, той може да бъде продължен с 1 месец чрез заверка от страна на асоциацията. Неизползваните към тази дата карнети подлежат на задължително отчитане.
Карнетът ТИР представлява книжка с твърди корици и съответен брой листа, наречени волети. Броят им се определя в зависимост от дестинацията на товара, но не по-малко от четири. За държавата изпращач, за всяка транзитно премината, както и за страната получател е необходимо наличието на една двойка волети, с различен цвят (бял и зелен) съответно за всяко изпращащо, транзитно входно, транзитно изходно и получаващо митническо учреждение. В долния край на волета е поставен контролен талон, наречен суше. Този контролен талон се попълва и заверява успоредно с откъсването на волета от съответното митническо бюро на вход или изход.
Като общо правило превозваните на митническата територия на Р България стоки под покритието на карнет ТИР се считат за чуждестранни. Българските стоки, предназначени за износ и поставени под покритието на карнета ТИР, запазват статута си на такива. Превозът на стоки под покритието на карнет ТИР от отправно митническо учреждение на митническата територия на Р България се допуска само ако превозът ще бъде международен.
Превозите под режим ТИР могат да се извършват през няколко отправни и получаващи митнически учреждения, включително в различни държави, като техния общ брой не може да бъде по-голям от четири. Съответно това могат да са: едно изпращащо и три получаващи, две изпращащи и две получаващи, три изпращащи и едно получаващо. Карнетът ТИР може да се оформя в получаващите митнически учреждения само ако е бил приет и оформен от всички предвидени отправни митнически учреждения. В тези случаи отделните партиди стоки се вписват ясно отделени чрез черта една от друга в манифеста на стоки те на всички волети, спазвайки последователността на товаренето или разтоварването. За всяко едно пътно превозно средство или контейнер се изготвя само един карнет ТИР, както и в случаите на превоз със съчленно пътно превозно средство (влекач с полуремарке или автомобил с ремарке).
Действието на системата ТИР може накратко да бъде представено чрез определен набор от процедури. С помощта на данните от попълнения от превозвача карнет ТИР митницата на действащото митническо бюро, където обикновено се извършват формалностите по износа, проверява товара. Тя запечатва товарното помещение, заверява карнета ТИР, откъсва един волет (белия екземпляр) и попълва съответното суше. Карнетът ТИР се връща на превозвача, който започва транспортната операция. При пресичане на границата в изходен митнически пункт, когато се напуска страната, митницата проверява пломбите, откъсва втори волет (зеления екземпляр) от карнета ТИР и попълва съответното суше. Превозното средство може да напусне страната и попълнените от митническите органи две сушета представляват доказателство за приключена операция ТИР за съответната страна.
Митническите органи могат да процедират по следния начин при извършване на проверки: изходното митническо бюро връща откъснатия волет (зеления екземпляр) на задействащото митническо учреждение. Там данните от получения волет се сравняват с данните от волета, задържан при задействането на карнета ТИР. В случай че изходното митническо бюро не е отразило забележки или резерви, операцията ТИР приключва за съответната страна и карнетът ТИР се счита за приключен без резерви.
В случай, че откъснатият от изходното митническо бюро волет съдържа резерви или ако същият не се върне на задействащата митница, задействащото бюро започва разследване с помощта на съответната гарантираща асоциация в страната, като информира асоциацията, че карнетът ТИР е бил приключен с резерви или изобщо не е бил приключен. Когато получените обяснения са незадоволителни за митницата, тя прилага Конвенцията ТИР и националното законодателство за определяне на дължимата на митницата сума. В случай, че събирането й от пряко дължащото сумата лице се окаже невъзможно, митническите власти предупреждават гарантиращата асоциация, че искът трябва да бъда покрит от нея. За всяка държава, през която преминава транспортът, се прилага система, аналогична на тази в задействащата страна. Оттам и изискването за броя на волетите в задействания карнет ТИР, винаги кратен на две.
Входната митница за всяка държава по транзита проверява пломбите и задържа един волет от карнета, като същото прави и съответната изходна митница. Двата волета се сравняват и транспортната операция е приключена за съответната страна или, в случай, че има констатирани нередности, волетите се подлагат на спомената по-горе процедура. Когато в приключващата страна входното и приключващото митническо бюро съвпадат, карнетът ТИР се обработва, като митницата задържа и двата волета от него, а стоката се прехвърля под друг митнически режим (митническо складиране, внос и т.н.).
Обикновено системата функционира по гореописания начин, но правото на всяка митница да извършва контрол се запазва. Ако митницата има подозрения за нарушение или контрабанда, а също и когато констатира нередовни пломби или има съмнение за фалшификация на карнета ТИР, тя може да провери стоката.
С цел осигуряване на по-ефикасен контрол митницата може да даде указания за маршрута, по който превозните средства биха били лесно различими благодарение на табелата TIR. Превозът трябва да бъде осъществен в разумен срок и време. Всеки превозвач по различни обективни причини като например наличието на форсмажорни обстоятелства, ако не спази дадените му срокове и направление, трябва да може да даде приемливи обяснения.
В случай на по-тежки произшествия - нарушена цялост на митническите пломби, пътно транспортно произшествие, частично или пълно унищожаване на стоката, превозвачът е длъжен да осигури съставянето на констативен протокол от най близките местни власти като осигури попълването на “Констативен протокол” в карнета ТИР. При подобни ситуации този документ дава правото на митническите власти да проведат свое собствено разследване.
Надявам се тази ипотпал статия да ви е била от полза.



TIR-Карнет | карнета-ТИР | AEBTRI | IRU | документ | стоки |

ипотпал спам

Понякога се обиждам драги ипотпал читатели, когато наричат СЕО състезателите спамери. Мен лично много често ми се случва да влизам в тази графа, по неясни за мен причини. Но както и да е, друга е тук темата, а именно дълбокото ми възмущение за това понятие и баркотията, която се създава от неяснотата какво е това спам. Затова нека дам своя ипотпал пример: Ако си седя сам в бара използвайки регламентирания от държавата наркотик Алкохол и ме видят две приятелки жени ( то тук малко на приказка го избивам ). Едната от които каже ей този е много готин и искам с него да правя секс. 1. Ако дойде приателката и до мен и ми каже: Ей готин моята приятелка прави страхотен секс - това ще е реклама нали? 2. Ако дойде самото момиче при мен и ми каже ей аз правя страхотен ипотпал секс - това вече ще е агресивна реклама (според моето мнение ипотпал е в тази графа) 3. Ако сме правили вече секс с тази дама, но аз не съм доволен и в: а) втория случай отида при момата и и кажа ама то това със страхотния секс е пълна бутафория - това драги ипотпал читатели е така наречената рекламация б) в първия случай ако отида до приятелката и и и кажа ей бейби тази изобщо не струва. Приятелката и ако ме хване и ме разнищи от секс от който да си спомням цял живот - Това драги ипотпал читатели е рекламация с гаранционна ипотпал потдръжка. 4. Ако обаче тази девойка се качи на подиумче в публично място и извика с високоговорител ей Аз правя страхотен секс е това вече си е ипотпал спам.



спам | пример | секс | рекламация | бутафория | рекламация | гаранция |


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

В тази ипотпал страница - със , има 0 броя Ипотпал мнения

За да видиш всичките 0 коментара натисни тук:


Добави коментар за search със 19
Име на коментиращият :
Email на коментиращият :
Интернет страница :
Ипотпал забранява УРЛ в Коментарите :

Има грешка в ипотпал мнението ви
Въведете коректно полетата: email, име, коментар
Ляв ъгъл на рамката за коментари в search-със-19.html тази сео страница за великата игра ипотпал Десен ъгъл на рамката за коментари в search-със-19.html тази сео страница за великата игра ипотпал

карй на записването за сео играта ипотпал

Настъпи и края на записване то за СЕО игра та ипотпал. От тук нататък ентусиастите, които ще

СЕО оптимизация за вашата интернет страница Ремонт на мотори и скутери за безпроблемна експлоатация Застраховка като спестовен влог Айкидо и пътят Бушидо

Ляв ъгъл на рамката за  със  записване, край, сео, игра Десен ъгъл на рамката за  със  записване, край, сео, игра