Ipotpal logo header

Ипотпал търсене ипотпал www Всичко за играта ипотпал СЕО Играта на ипотпалите с гоогле

Ипотпал търсене за www Страница 3

Тук ще извадим релативните тагове към тази страница Това ще рече тагове или думи, по които интернет потребителите са посетили тази така хубава интернет страничка. Или този СЕО облак представляват думи от СЕ (яхо, гугъл, бинг, аол и т.н.т), през които потребителите ни са ни намерили.
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за
Ляв ъгъл на рамката за  Десен ъгъл на рамката за

подробно търсене в тази СЕО страница Ипотпал търсене ипотпал

Секция предоставя възможност да потърсите информацията, която ви е необходима. Разбира се ако това ви е необходимо. Ако харесате нтернет страничката ми можете да я добавите във вашите любими места.


Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

HTML и ipotpal

HTML

HTML е съкращение от HyperText Markup Language и буквално означава "Хипертекстов език за маркиране". Това е езика чрез който са изградени милионите сайтове в World Wide Web - Световната паяжина, за краткост наричана WWW или Web.

Самия Web често се идентифицира с интернет. Макар че съдържа огромно количество информация, тази Паяжина не представлява целия интернет. Основите на World Wide Web се изграждат в края на 80-те години от англичанина Тим Бърнърс-Лий, който се опитва да изнамери нов метод за обмяна на информация с колегите си учени от Европейската Лаборатория по Физика на Елементарните Частици в Женева. Същността на неговия метод е създаване на текстови документи, които да могат да се прехвърлят чрез мрежата до отдалечен потребител. Така се появява необходимостта от специален език за създаване на този вид документи.

До създаването на Web обмяната на информация в интернет се е извършвала по други начини - например чрез протокола Telnet, който предоставя на един потребител достъп до отдалечен компютър, като по този начин потребителя директно може да работи с файловете, разположени върху отдалечената машина. Ползвал се е и протокола FTP - File Transfer Protocol - чрез който може да се прехвърлят файлове от една свързана с мрежата машина на друга. Telnet и FTP не са "отживелица" - те се използват и в момента.

Появата на Web и HTML обаче дават нови възможности. Много скоро се появява и първия браузър - програма, която позволява на потребителя да види HTML -документа на своя монитор. Създателя му е Марк Ендрисън, който по-късно основава компанията NetScape Communications и пуска на пазара известния браузър NetScape Navigator. Другия широко използван браузър в момента е Internet Explorer на компанията Microsoft.
HTML може да се нарече "дизайнерски" език, защото е специално предназначен за създаването на всички тези прилични на пъстри рекламни брошури сайтове, които срещате из интернет. В сравнение с останалите езици за програмиране (Pascal, C, C++, Java, Perl и т.н.) той е много по-прост и лесен за усвояване - съдържа много по-малко на брой команди и не изисква специална програма за компилиране навъведения код.

Езика непрекъснато се развива и в него се правят нововъведения. В един момент се стигна до положение, когато съществуваха множество различни версии на HTML, несъвместими с различните браузъри и техните различни версии. Появи се нуждата от стандартизиране на езика. За тази цел беше създадена организацията World Wide Web Consortium (www.w3.org), към която вече се отправят всички предложения за допълване и изменение на HTML.
Използваната в момента версия на езика е HTML 4.01. World Wide Web Consortium подготвиха и следващото поколение на HTML, което носи названието XHTML - Extensible HyperText Markup Language. Новата версия предлага още по-големи възможности, но браузърите ще продължат да поддържат и HTML. Така или иначе - новата разработка е направена върху основата на HTML, така че няма да представлява трудност за тези, които познават по-стари версии на езика.
Всеки един ипотпал трябва да владее до съвършенство този език за Интернет броузери. Без това основно ипотпал познание той е обречен на 100% неуспех .



неуспех | ипотпал | HTML |

инсталиране на ипотпал www сървър

Един WWW ипотпал сървър (Web server) се създава на базата на инсталиран HTTP D (daemon) програмен пакет, реализиращ HTTP протокол. Функцията на ипотпал сървъра е да обработва и изпълнява получените заявки за достъп до съдържащата се в неговата структура информация от WWW клиенти. Достъпът до хипермедийни документи в Internet се осъществява чрез протокол HTTP с помощта на HTTP D сървър (WWW сървър). Съдържанието на извлечения от един WWW сървър документ посредством WWW клиент се визуализира на екрана на локалния компютър на потребителя. Не е възможно в тази схема (клиент-сървър) два WWW клиента да обменят документи директно помежду си.
Първата стъпка при инсталиране на WWW ипотпал сървър е да се определи хардуерната платформа и операционната система, които ще се използват. Програмно осигуряване за WWW сървъри е достъпно за всички платформи (персонални компютри и техните разновидности, работни станции), така че изборът се базира на съображения за икономия, удобство и съвместимост със съществуващите машини в локалната мрежа. Важно е да се отбележи, че за WWW сървър не е необходимо да се избира твърде мощен компютър. Главното предназначение на сървъра е просто да съхранява и изпраща файлове. Ето защо скоростта на мрежата е много по-важна отколкото мощността на процесора, което трябва да се свързва и с избор на подходящи мрежови контролери. Друго изискване е по отношение обема на дисковата памет. Обемът оперативна памет е фактор, който често се пренебрегва за сметка на бърз процесор това не се харесва на ипотпал. Ефективната производителност на един WWW сървър е в пряка зависимост от обема RAM.
Втората стъпка е да се осигури връзка на избрания ипотпал компютър с Internet. Компютърът трябва да се включи към мрежата чрез интерфейсна мрежова карта (платка) и съответните програмни драйвери.
Третата стъпка е да се осигури програмен пакет за инсталиране на WWW сървър, предназначен за конкретния компютър и операционна система. Малко на брой са програмните системи лесни за инсталиране и администриране. Всяка операционна среда има своите особености. Проблемите за защита на информацията в сървъра от разрушаване и неправомерен достъп са от първостепенно значение. Осигуряване на нормална и дългосрочна работа на един Web сървър предполага известна предварителна подготовка по операционни системи, мрежи и запознаване с характеристиките и възможностите на конкретния софтуер.
За разработването на настоящето приложение е инсталиран пакета "xampplite 1.62" и "Мерак Маил Сървър". В пакета "xampplite 1.62" са интегрирани Apache Web Сървар, MySql и PHP 5.0. Както и удобни служебни инструменти като: PHP_My_admin (инструмент за организиране и работа с база от данни създадена на MySql.
-Apache - един от най-разпространените, freeware, поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Изобразяването на Web страници и тяхното структуриране и създаване са различни неща. Един WWW клиент интерпретира и изобразява Web страницата по начина, по който Web сървъра я изпраща. В сървъра се съдържа цял Web проект, реализиран на базата на множество Web страници, написани на езика HTML. Връзките между тях се задават във всяка изобразявана Web страница под формата на хипервръзки (hyperlinks). Следователно един Web сървър съдържа един HTML проект, обикновено наричан Web site.
-MySql ипотпал - е Sql сървар един от най-разпространените, freeware(безплатен), поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Това, че е freeware, простотата на работа с него и огромната сигурност прави този Sql сървър най-често използвания за Интернет приложения.
-PHP 5.0. ипотпал - скриптов език за програмиране с помощта на който се оформя динамичното съдържание на Интернет приложението.



ипотпал-сървъра | HTTP | WWW | RAM | ипотпал-компютър | |

инсталация на PHP MySql SMTP и Apache сървъри

В тази ипотпал статия ще разгледаме как да инсталирате най-лесно и най-сигурно PHP MySql SMTP и Apache сървъри .


Един WWW сървър (Web server)(така необходимите за работата на един ипотпал както сланцето и водата) се създава на базата на инсталиран HTTPD (daemon) програмен пакет, реализиращ HTTP протокол. Функцията на сървъра е да обработва и изпълнява получените заявки за достъп до съдържащата се в неговата структура информация от WWW клиенти. Достъпът до хипермедийни документи в Internet се осъществява чрез протокол HTTP с помощта на HTTPD сървър (WWW сървър). Съдържанието на извлечения от един WWW сървър документ посредством WWW клиент се визуализира на екрана на локалния компютър на потребителя. Не е възможно в тази схема (клиент-сървър) два WWW клиента да обменят документи директно помежду си.
Първата стъпка при инсталиране на WWW сървър е да се определи хардуерната платформа и операционната система, които ще се използват. Програмно осигуряване за WWW сървъри е достъпно за всички платформи (персонални компютри и техните разновидности, работни станции), така че изборът се базира на съображения за икономия, удобство и съвместимост със съществуващите машини в локалната мрежа. Важно е да се отбележи, че за WWW сървър не е необходимо да се избира твърде мощен компютър. Главното предназначение на сървъра е просто да съхранява и изпраща файлове. Ето защо скоростта на мрежата е много по-важна отколкото мощността на процесора, което трябва да се свързва и с избор на подходящи мрежови контролери. Друго изискване е по отношение обема на дисковата памет. Обемът оперативна памет е фактор, който често се пренебрегва за сметка на бърз процесор. Ефективната производителност на един WWW сървър е в пряка зависимост от обема RAM.
Втората стъпка е да се осигури връзка на избрания компютър с Internet. Компютърът трябва да се включи към мрежата чрез интерфейсна мрежова карта (платка) и съответните програмни драйвери.
Третата стъпка е да се осигури програмен пакет за инсталиране на WWW сървър, предназначен за конкретния компютър и операционна система. Малко на брой са програмните системи лесни за инсталиране и администриране. Всяка операционна среда има своите особености. Проблемите за защита на информацията в сървъра от разрушаване и неправомерен достъп са от първостепенно значение. Осигуряване на нормална и дългосрочна работа на един Web сървър предполага известна предварителна подготовка по операционни системи, мрежи и запознаване с характеристиките и възможностите на конкретния софтуер.
За разработването на настоящето приложение е инсталиран пакета "xampplite 1.62" и "Мерак Маил Сървър". В пакета "xampplite 1.62" са интегрирани Apache Web Сървар, MySql и PHP 5.0. Както и удобни служебни инструменти като: PHP_My_admin (инструмент за организиране и работа с база от данни създадена на MySql .
Apache - един от най-разпространените, freeware, поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Изобразяването на Web страници и тяхното структуриране и създаване са различни неща. Един WWW клиент интерпретира и изобразява Web страницата по начина, по който Web сървъра я изпраща. В сървъра се съдържа цял Web проект, реализиран на базата на множество Web страници, написани на езика HTML. Връзките между тях се задават във всяка изобразявана Web страница под формата на хипервръзки (hyperlinks). Следователно един Web сървър съдържа един HTML проект, обикновено наричан Web site.
MySql - е Sql сървар един от най-разпространените, freeware(безплатен), поддържа версии за Unix/Linux/Windows NT; Това, че е freeware, простотата на работа с него и огромната сигурност прави този Sql сървър най-често използвания за Интернет приложения.
• PHP 5.0. - скриптов език за програмиране с помощта на който се оформя динамичното съдържание на Интернет приложението.
Надявам се тази ипотпал статия да ви влезе в употреба драги ипотпал читатели.



PHP | MySql | SMTP | Apache | сървъри | ипотпал |


1 |
Ляв ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница Десен ъгъл на рамката за подробно търсене в тази СЕО страница

В тази ипотпал страница - www , има 0 броя Ипотпал мнения

За да видиш всичките 0 коментара натисни тук:


Добави коментар за search www 3
Име на коментиращият :
Email на коментиращият :
Интернет страница :
Ипотпал забранява УРЛ в Коментарите :

Има грешка в ипотпал мнението ви
Въведете коректно полетата: email, име, коментар
Ляв ъгъл на рамката за коментари в search-www-3.html тази сео страница за великата игра ипотпал Десен ъгъл на рамката за коментари в search-www-3.html тази сео страница за великата игра ипотпал

Научих се да предавам кирилица в урл-то

В цялата тази каша аз се научих как да подавам кирилица в урл -то на моите Ипотпал страници,

СЕО оптимизация за вашата интернет страница Ремонт на мотори и скутери за безпроблемна експлоатация Застраховка като спестовен влог Айкидо и пътят Бушидо

Ляв ъгъл на рамката за  www  Ипотпал, кирилица, чудо, урл Десен ъгъл на рамката за  www  Ипотпал, кирилица, чудо, урл